Dobeles novada Izglītības pārvalde
Search form
Meklēt
    • Ienākt ar:
    • anazana
    • facebook
    • Sākums
    • PROJEKTI
    • Mūsu izglītības iestādes – Comenius projektos
      • IZGLĪTĪBAS PĀRVALDE
      • Aktualitātes
      • IZGLĪTĪBAS IESTĀDES
      • PASĀKUMU PLĀNI
      • METODISKAIS DARBS
      • DOKUMENTI
      • PROJEKTI
        • ESF
        • ERASMUS
        • Comenius
        • Valsts sportam
        • ERAF
        • Dobeles novada pašvaldības projekts “TAD tālāk kopā!”*.
      • VAKANCES un MEKLĒ DARBU
      • PEDAGOĢISKI MEDICĪNISKĀ KOMISIJA
      • Fotogalerijas
      • Vecākiem
      • Prāta sporta spēles
      • LICENCES

      Mūsu izglītības iestādes – Comenius projektos

      11.01.2012 23:08

      Prieks, ka šajā gadā projektu konkursā startējušas un ES finansējumu saņēmušas piecas mūsu novada iestādes.

      Penkules pamatskola

      Projekts „Kāda Eiropa? Ceļojums vēsturē, atklājot Eiropas valstu kopējās saknes, lai veidotu Eiropu, kas ir tuva tās pilsoņiem”.

      Dalībvalstis: Itālija, Austrija, Grieķija, Rumānija, Turcija, Latvija.

      Mērķi: iepazīt Eiropas valstu vēsturi, paplašināt zināšanas par Eiropas valstu ģeogrāfiju, kultūru, socio-politiskajām īpatnībām un saprast, kā tas ietekmē mūsu šodienas dzīvi vienotā Eiropā; radīt skolēniem iespēju izprast, cik svarīgi ir būt vienotā Eiropā, komunicēt vienam ar otru; izprast, ka mēs esam vienoti, bet katrs saglabājam savu valstisko, vēsturisko  un kultūras identitāti.

      Aktivitātes un ieguvumi: padziļināta Eiropas vēstures un svešvalodu apgūšana; izpratne par dažādām kultūrām; IT praktiska lietošana (sarakste, prezentācijas); iepazīšanās ar partnervalstu literatūru, tēlotājmākslu.

      Dobeles 1.vidusskola

      Projekts „Mūzika vieno cilvēkus”.

      Dalībvalstis: Bulgārija, Slovākija, Itālija, Rumānija, Lielbritānija, Igaunija, Spānija, Portugāle, Latvija.

      Mērķi: veidot starpkultūru dialogu ar dažādām etniskām grupām caur mūziku; iepazīt, izprast un pieņemt Eiropas sabiedrības kultūru daudzveidību; iedrošināt un motivēt skolēnus un skolotājus Eiropas valodu apguvei un pilnveidei.

      Dobeles 1. vidusskolai šī būs pirmā iespēja piedalīties Comenius projektā, kas sniegs lielisku iespēju skolēniem un skolotājiem iepazīt Eiropas tautu kultūru, mūzikas dzīvi, valodu un pilnveidos prasmi sazināties un sadarboties starptautiskā komandā. Skolēniem un skolotājiem būs iespēja apmeklēt 6 dalībvalstis, dzīvot viesģimenēs, piedalīties kopīgi veidotās aktivitātēs, koncertos un tiks dota iespēja pielietot svešvalodu prasmes reālajā dzīvē, kas noteikti motivēs skolēnus valodu apguvei.

      Skolēniem būs iespēja iepazīt citu tautu kultūru un mūzikas tradīcijas, veidot prezentācijas par savu valsti, skolu un latviešu tautas mūzikas tradīcijām. Skolēni bagātinās savas zināšanas ne tikai vēsturē, ģeogrāfijā, mūzikā, angļu valodā un informāciju tehnoloģiju lietošanā, bet arī pilnveidos sevī sadzīviskās prasmes, kā sadzīvot kopā, pieņemt vienam otru, respektēt un cienīt atšķirīgo dažādu tautu kultūrās un atklāt, ka atšķirības otrā var būt iedvesmojošas un īsta bagātība, kas vieno.

      Viens no Dobeles 1. vidusskolas pamatuzdevumiem un ieguldījumiem projektā būs bukleta izveide par dalībvalstu mūzikas kultūras portretiem, to apkopojums gan bukleta veidā, gan ierakstos kompaktdiskos, izdalīšanai partnervalstīm jau 2010. gada decembrī.

      Pirmsskolas izglītības iestāde „Zvaniņš”

      Projekts „Šūpuļdziesmas – visiem saprotama mīlestības valoda”.

      Dalībvalstis: Rumānija, Portugāle, Turcija, Bulgārija, Ungārija, Latvija.

      Plānotās aktivitātes: sadarbība ar partneru valstu pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem, pedagogiem, vecākiem un sabiedrības pārstāvjiem; projekta mājas lapas izveide; projekta informatīvā stenda izveide izglītības iestādē; šūpuļdziesmu vēstures izpēte; Šūpuļdziesmu vizuālā attēlošana- konkurss; partneru valstu izstrādāto materiālu savstarpējā apmaiņa, pieredzes braucieni, pasākumi audzēkņiem, vecākiem, pedagogiem, pašvaldību pārstāvjiem u.c.

      Ieguvumi, īstenojot projektu: paplašinātas audzēkņu, sabiedrības zināšanas par ES valstu - projekta sadarbības partneru, izglītības iestāžu audzēkņu, sabiedrības kultūras vērtībām, sociālo stāvokli, valstu dzīvi; iespēja izzināt sadarbības valstu vēsturi, iepazīstināt ar savu vēsturi, kultūru; pedagogu motivācijas iespēja aktīvākam, radošākam darbam; iespēja aktīvāk iesaistīt ikdienas darbā bērnu vecākus un vecvecākus.

      Pirmsskolas izglītības iestāde „Spodrība”

      Projekts "Eiropas bērni svin".

      Dalībvalstis: Rumānija, Lietuva, Turcija, Bulgārija, Polija, Latvija.

      Mērķi: rosināt bērnus izzināt savu dzīves stilu, savas tautas kultūru, tradīcijas, salīdzināt ar citu Eiropas tautu bērnu dzīves stilu, kultūru un tradīcijām, tādējādi mācoties šodien dzīvot sakoptā vidē; apzināties un pieņemt līdzīgo un atšķirīgo; mācīties sazināties un ikdienā strādāt ar modernajām tehnoloģijām.

      Plānotās aktivitātes: prezentāciju par savu valsti, pilsētu, iestādi gatavošana; partnerskolu un valstu izglītības sistēmu izzināšana; leļļu nacionālajos tērpos gatavošana; projekta partneru iepazīstināšana ar savas tautas dziesmām, dejām, tautas tērpiem, videomateriālu par tautas tradīcijām, svētku svinēšanu gatavošana; tautas nacionālo ēdienu recepšu apkopošana, grāmatu par savas tautas tradīcijām, festivāliem, svētkiem veidošana; bērnu zīmējumu par tautas tradīcijām, svētku svinēšanu, ievērojamām vietām reģionā apkopošana un albuma veidošana.

      Ieguvumi, īstenojot projektu: jauni sakari ar skolām partnervalstīs; atšķirīgā un kopīgā izglītības sistēmās projekta partneru valstīs izzināšana, iespēja izzināt citu tautu vēsturi caur dziesmām, dejām, tradīcijām.

      Dobeles novada Izglītības pārvalde

      Comenius Regio projekts „Mācīšanas procesa attīstīšana, izmantojot informācijas un komunikācijas tehnoloģiju rīkus”

      Dalībvalstis: Polija, Latvija.

      Projekta mērķis: veicināt radošu, uz IKT balstītu apmācību procesu.

      Plānotās aktivitātes un ieguvumi: pieredzes un labas prakses apmaiņa saistībā ar inovatīvu apmācību procesa organizēšanu, izmantojot IKT; personāla apmaiņa; kopīgas apmācību sesijas. Projektā tiks iesaistītas četras iestādes no Dobeles novada: Izglītības pārvalde, Dobeles sākumskola, Penkules pamatskola, Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs. Apmācībā tiks iesaistītas visas Dobeles novada izglītības iestādes, tādējādi sekmējot izglītības darba kvalitātes pilnveidi novadā.

       

      Visu projektu īstenošanas laiks ir 2 gadi. Šī gada 26. augustā projektu vadītāji piedalīsies VIAA ES Mūžizglītības programmas Comenius apakšprogrammas nodaļas rīkotajā Comenius skolu partnerības projektu uzsākšanas vadības seminārā Rīgā.

      Pateicos visiem projektu pieteikumu sagatavotājiem par iniciatīvu un ieguldīto darbu, novēlu visiem veiksmi projektu īstenošanā un izvirzīto mērķu sasniegšanā.

       

      Dobeles novada Izglītības pārvaldes vadītājs Guntis Safranovičs

      Atpakaļ

      Copyright 2022                                                                                 Privātuma politika

      Dobeles novada Izglītības pārvalde

      Izveidot interneta veikalu | Izveidot mājas lapu | anaZana